IC Integrated Circuits AT25SF161B-SSHB-T SOP-Narrow-8 Memory & Data Storage
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Mfr. # : AT25SF161B-SSHB-T
Mfr. : Renesas / Dialog
Description : NOR Flash 16 Mbit, 3.0V (2.7V to 3.6V), -40C to 85C, SOIC-N 150mil (Tape & Reel), Single, Dual, Quad SPI NOR flash
Factory Lead-Time : 18 Weeks
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
Renesas Electronics
Product Category: NOR Flash
RoHS: Details
SMD/SMT
SOP-Narrow-8
AT25SF161B
16 Mbit
2.5 V
3.6 V
SPI
104 MHz
2 M x 8
8 bit
- 40 C
+ 85 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Renesas / Dialog
Product Type: NOR Flash
Speed: 104 MHz